25 Haziran Cmt

|

Zoom Etkinliği

Kamu İhalelerinde Hak Arama ve Emsal Kik Kararları

Kamu ihale Kurulu Eski Üyesi Bürokrat/Akademisyen Sn. Mehmet Atasever tarafından gerçekleştirilecektir. Katılım ücreti: 1875₺ + KDV (%18)

Kamu İhalelerinde Hak Arama ve Emsal Kik Kararları

Saat ve Yer

25 Haz 10:00 – 14:00

Zoom Etkinliği

Bu Etkinlik Hakkında

Eğtimin Amacı ve Kazanımları

Kamu ihaleleri Türkiye ekonomisi içerisinde önemli bir büyüklüğe sahiptir. Şöyle ki yıllar itibariyle değişiklik gösterse de her yıl Gayri Safi Yurt İçi Hasılanın %7’si ile %10’u kadar Türkiye’de kamu alımı gerçekleşmektedir.

Bazı kamu alımlarında yoğun rekabet yaşanmakta ve firmalar için bu rekabette başarılı olmak hayati öneme haiz olabilmektedir. Firmaların çok önemsediği, üstelik en ekonomik teklif verdiği bazı ihalelerde; bir kısım usul hataları dolayısıyla değerlendirme dışı bırakılmaları çok sık rastlanan bir durumdur.

Dolayısıyla kamu pazarı ile ilgilenen ve kamu alımlarında alanı ile ilgili söz sahibi olmak isteyen firmaların, hem kamu alımları ile ilgili mevzuatı hem de kamu ihalelerinde haklarını nasıl arayacaklarını iyi bilmesi gerekir.

Ayrıca Ülkemizde kamu ihaleleri ile ilgili yetkili ve görevli kurum olan Kamu İhale Kurumunun işleyişi ve Kurumun karar organı olan Kamu İhale Kurulu’nun olaylara yaklaşımının bilinmesi kamu alımları ile ilgilenen firmalarımızı bir adım öne geçirecektir.

Bu eğitim ile kamu ihalelerinde hak arama yollarını, kamu ihale kurumunun yapısını ve işleyişini ve Kamu ihale Kurulu’nun yaklaşım tarzını öğreneceksiniz. Ayrıca Kamu İhale Kurulu’nun almış olduğu emsal kurul kararları, eski bir Kurul üyesinin deneyimlerden beslenen pratik ipuçlarını öğrenecek ve uygulama örnekleri göreceksiniz.

İçerik

● Yasal Çerçeve

● Başvuru ehliyeti

● Başvuru Süreleri

● Başvuru Süreleri ile İlgili Kurallar

● İdarenin İncelemesi

● Kamu İhale Kurumu’nun İncelemesi

● Yargısal İnceleme

● Kamu İhale Kurumu; Yapısı ve İşleyişi

● Emsal Kamu İhale Kurul Kararları

Bu Etkinliği Paylaş