top of page

Gizlilik Politikası

Gizlilik Şartları

MasterClass Reklam Organizasyon Limited Şirketi (MasterClass) ve bağlı kuruluşları gizlilik hakkınıza saygı göstermekte ve korunmasını amaçlamaktadır. MasterClass bu Gizlilik Bildirimi´ni, Gizlilik İlkelerini ve uygulamalarını sizlere anlatmak ve bilgilerinizin online olarak toplanmasında yapabileceğiniz seçimler ile söz konusu bilgilerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermek için sağlamaktadır. MasterClass Web sitemizi genel olarak, hiçbir kişisel bilgi vermeden ve kendinizi tanıtmadan ziyaret edebileceğiniz biçimde yapılandırmış bulunuyoruz. Bu bildirime giriş sayfamızdan ve tüm MasterClass web sayfalarının altından ulaşabilirsiniz. 

1. Bu Gizlilik Bildirimi kapsamındaki siteler

Bu Gizlilik Bildirimi, MasterClass´a ait tüm web siteleri ve etki alanları ile tamamı tarafımıza ait yan kuruluşlarımız (MasterClass web siteleri) için geçerlidir. Bilgi ve kolaylık sağlamak amacıyla MasterClass web siteleri diğer gerçek ve tüzel kişilerin web sitelerine bağlantılar sağlayabilir. Bu bağlantıları kullanırsanız MasterClass web sitesinden çıkarsınız. MasterClass´nın, bu siteler veya gizlilik uygulamaları üzerinde bir denetimi yoktur. Diğer gerçek ve tüzel kişilerin web sitelerine ilişkin herhangi bir onayımız veya önerimiz söz konusu değildir. İlişkisiz diğer gerçek ve tüzel kişilere vermeyi seçtiğiniz kişisel bilgileriniz MasterClass´ın bu Gizlilik Bildirimi kapsamında değildir. Kişisel bilgilerinizi vermeden önce tüm şirketlerin gizlilik ilkelerini gözden geçirmenizi öneririz. Diğer bazı şirketler sizin kişisel bilgilerinizi MasterClass ile paylaşmayı seçebilir; bu durumda söz konusu paylaşım diğer şirketin gizlilik ilkelerine tabidir.

2. Topladığımız bilgi türleri

Bu Gizlilik Bildirimi kişisel bilgileri, kişisel olmayan verilerin toplanmasını ve bunların bütün olarak rapor edilmesini kapsar. Kişisel bilgiler, sizin adınızla veya kimliğinizle ilişkili bilgilerdir. MasterClass kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere daha iyi hizmet sunmak için kullanır. Kişisel bilgilerinizi bize vermeyi seçtikten sonra, bunların yalnızca MasterClass ile olan müşteri ilişkilerinizi düzenlemek için kullanılacağından emin olabilirsiniz. Bize olan güveninizi özenle korumaya çalışırız. MasterClass, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez. Bazı MasterClass web sitelerinden ürün ve hizmetler sipariş edebilir, bilgi isteyebilir, pazarlama ve destek malzemelerine abone olabilir, MasterClass ürünlerinizi ve kendinizi kaydettirebilir veya MasterClass´a iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayfalardan bize verdiğiniz kişisel bilgi türlerine adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve parolalarınız, faturalama ve işlem bilgileriniz, kredi kartı bilgileriniz, aranma tercihleriniz, öğrenim ve çalışma özgeçmişiniz ve ilgilendiğiniz işle ilgili veriler dahil olabilir. 

Web sitelerimizi, hizmetlerimizi veya iletişimimizi özelleştirip ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için özel ve mesleki ilgi alanlarınız, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkındaki görüşleriniz ve bunlara ilişkin ŞİMDİ DENEgrafik bilgiler istenebilir. Bu ek bilgilerin verilmesi isteğe bağlıdır. Kişisel olmayan bilgiler, belirli bir kimlik ile ilişkili olmayan kullanım ve hizmetten yararlanma verileridir. MasterClass, kişisel olmayan bilgileri, ziyaretçilerin MasterClass web sitelerini nasıl kullandığını değerlendirmek için toplar ve analiz eder. 

Topladığımız kişisel olmayan bilgilere, MasterClass web sitelerinde ziyaret ettiğiniz sayfalar, MasterClass web sitelerinde gezdiğiniz benzersiz URL´ler, tarayıcı türü ve IP adresi dahil olabilir. Kişisel olmayan bilgilerin çoğunluğu tanımlama bilgileri veya diğer analiz teknikleri ile toplanır. MasterClass Web sayfaları veri analizi ve özelleştirme hizmetleri için tanımlama bilgilerini, Web sinyallerini ve diğer teknolojileri kullanır. MasterClass ayrıca, tanımlama bilgilerini kullanan diğer web sitelerine reklam da verebilir.

3. Çocukların gizlilik hakları

MasterClass, çocukların gizlilik ihtiyaçlarını korumayı amaçlamakta ve çocukların online yaptıklarına ve ilgi konularına aktif olarak katılmaları için anne ve babaları teşvik etmektedir. MasterClass, 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek bilgi toplamaz ve web sitelerini 13 yaş altı çocuklara hedeflemez.

4 Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

 

MasterClass kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere hizmet sunmak için kullanır. Bilgilerinizi özellikle bir işlemi veya siparişi tamamlamanıza yardımcı olmak, sizinle iletişim kurmak, hizmet ve destek sağlamak, verilen hizmetler ve sağlanan yararlar hakkında bilgilerinizi güncelleştirmek, yapılan promosyonları ve bazı MasterClass web sitelerini özelleştirmek için kullanırız. Bilgilerinizi, zaman zaman, MasterClass ürünleri veya hizmetlerine ilişkin pazar araştırmaları için sizinle iletişim kurmak amacıyla da kullanabiliriz. Bu tür iletişimle ilgili gizlilik tercihlerinizi seçebilmeniz için size olanak tanınacaktır (bkz. bölüm 7 "Gizlilik tercihleriniz ve tercihlerden çıkış"). Kredi kartı bilgileri yalnızca ödeme işlemleri ve kötü amaçlı kullanımı önlemek için kullanılır. Bu bilgiler, finansal hizmet sağlayıcılarımız veya MasterClass tarafından başka bir amaçla kullanılmaz ve ileride yapacağınız alımlar için kredi kartı bilgilerinizi saklamamızı istemediğiniz sürece söz konusu hizmetlerin sağlanması için gerekenden fazla tutulmaz.

Çevrimiçi toplanan kişisel veriler, ürün kaydı, arama merkezleri veya ticaret gösterileri ya da seminerleri gibi diğer kaynaklar vasıtasıyla verdiğiniz bilgilerle de birleştirilebilir. MasterClass 'a verilen kişisel bilgiler, verilerin birleştirilmesi, saklanması ve basitleştirilmiş müşteri bilgileri yönetimi amacıyla ülke sınırları dışına aktarılabilir. Kişisel olmayan veriler, MasterClass web sitesi kullanımı, performansı ve etkinliği hakkında rapor düzenlemek için bir araya toplanır. Bunlar, müşterilerin deneyimlerini, kullanımlarını ve site içeriğini geliştirmek için kullanılır.

5. Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?

MasterClass, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez. Ürün veya hizmet isteklerinizi yanıtlarken olan durumlar dışında MasterClass kişisel bilgilerinizi diğer şirketlerle paylaşmaz. Bilgilerinizi gönderdiğinizde izniniz istenir. MasterClass müşteri bilgilerini, kendisinin sahip olduğu ve kendisi için çalışan kuruluşlarla ve şirketlerle paylaşır ama yalnızca yukarıda "Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?" konusunda anlatıldığı biçimde. 

MasterClass "Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?" konusunda anlatılan tüm ürünleri, hizmetleri ve müşteri çözümlerini vermek üzere diğer hizmet sağlayıcılarla ve tedarikçilerle sözleşmeler yapar. Tedarikçiler ile hizmet sağlayıcıların MasterClass adına aldıkları bilgileri gizli tutmaları zorunludur ve MasterClass adına verdikleri hizmetlerin sağlanması amacı dışında başka bir amaçla kullanamazlar. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için bu hizmet sağlayıcılar başka hizmet sağlayıcılar ile sözleşmeler yapabilir. MasterClass, güvenlik güçleri işlemleri, mahkeme celbi veya yerel yasalar gereği olmadığı sürece izniniz olmadan kişisel bilgilerinizi başka şirketlerle paylaşmaz.

MasterClass veya bağlı kuruluşları ya da bunların tüm varlıkları başka bir kuruluş tarafından satın alınabilir veya bu kuruluşlarla birleştirilebilir. Böyle bir birleşme veya satın almanın gerçekleşmesi durumunda MasterClass, size hizmet sunmaya devam etmek amacıyla kişisel bilgilerinizin bazılarını ya da tamamını birleşilen veya satın alan kuruluşla paylaşacak olması halinde, size bildirimde bulunmak için gereken her türlü makul çabayı gösterecektir.

6. Seçimleriniz

MasterClass, tarafınıza, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi tanıtan çeşitli bilgileri alıp almama seçeneğini vermektedir. Belirli bir ürün ve hizmete özgü bilgileri ve MasterClass genelindeki pazarlama iletişimlerini almak için abone olabilirsiniz. MasterClass genelinde yapılan iletişimlere yeni ürün bilgileri, özel indirimler veya belirli bir pazar araştırmasına katılmaya davet edilme dahil olabilir. MasterClass genelindeki iletişimlerin normal posta, e-posta ve telefonla iletilmesi konusunda seçim yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen 7. bölüme bakınız. Yaptığınız seçimleri yerine getirmek için gereken her çabayı göstereceğiz. Bu seçenek, siparişlerin tamamlanması, sözleşmeler, destek, ürün güvenliği uyarıları veya sürücü güncellemelerine ilişkin iletişimler için geçerli değildir.

7. Gizlilik tercihleriniz ve tercihlerden çıkış

Abonelik gerektirmeyen hizmetler: MasterClass kişisel bilgilerinizi, söz konusu veriler sağlanırken belirtilen amaçlar dışındaki bir amaç için kullanmaz. Abonelik hizmetleri: Açıklıkla istediğinizi belirttiğiniz iletişimlerin (e-posta haber bültenleri, yazılım güncellemeleri, vs. gibi) gönderme listesinden çıkmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın: E-posta "çıkış" veya "aboneliği kaldır" bağlantısını ya da her abonelik iletişiminde bulunan çıkış yönergelerini izleyin. Tercihlerinizi ilk kaydettirdiğiniz Web sayfalarına geri dönüp çıkış yönergelerini izleyin. MasterClass Müşteri/Abone Hizmetlerine yazın ve adınızı, e-posta ve normal posta adresinizi, MasterClass abonelikleriniz ve kayıtlarınızla ilgili bilgileri vermeyi unutmayın  

8. Bilgileriniz ve diğer şirketler

Belirli MasterClass hizmetlerinin, bazılarının verdiğiniz kişisel bilgilerin hem MasterClass, hem de diğer şirketlerle paylaşılmasını önerdiği, ilişkisiz diğer şirketlere bağlantısı vardır. Buna örneklere birden fazla satıcının yazılım ürünlerini tek bir MasterClass Web sayfasından kaydettirebilme, MasterClass pazarlama veya çözüm ortaklarından iletişim gönderilmesini isteme veya bir satıcı üzerinden sipariş verebilme dahildir. Kendiniz bunu seçmediğiniz sürece, kişisel bilgilerinizi söz konusu diğer bu şirketlerle paylaşmayız. 

9. Bilgilerinize erişim ve bilgilerin doğruluğu

MasterClass, kişisel bilgilerinizin doğru tutulmasına çalışır. Müşteri verilerinin doğruluğunu sağlamak için teknolojiden, yönetim ilkelerinden ve yöntemlerinden yararlanmaktayız. Online erişebilme ve bilgilerinizi değiştirebilme olanağı dahil olmak üzere kendi bilgilerinize erişim sağlayacağız. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak amacıyla verilerinize erişim için parola ve kullanıcı adı gibi öğelerle kimlik doğrulamasına ilişkin gereken önlemler alınacaktır. MasterClass web sitelerinin bazı alanları, belirli kişilerin parola ve diğer kişisel tanımlama bilgilerini kullanarak erişim sağlamasını sınırlayabilir.  Kişisel bilgilerinizi görüntüleme ve değiştirmenin en etkili yolu, verilerinizi ilk gönderdiğiniz Web sayfalarına geri dönüp sayfadaki yönergelerini izlemek ya da Abonelik Hizmetleri ile iletişime geçmektir.

10. Bilgilerinizin güvenliği

MasterClass, verdiğiniz bilgilerinin korunmasını amaçlamaktadır. İzinsiz erişimi ve bilgilerin açıklanmasını önlemek ve verilerin doğruluğu ile doğru amaçla kullanımını sağlamak için MasterClass, toplanılan bilgilerin korunmasına yönelik gerekli fiziki yöntemleri ve yönetim usullerini kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerin toplanmasında veya aktarılmasında Secure Sockets Layer (SSL) şifrelemesini kullanılmaktayız. SSL şifrelemesi, bilgilerin bizim dışımızda hiç kimse tarafından okunamayacak biçimde olmasını düzenler. Bu güvenlik önlemi, tarayıcı pencerenizin altında kapalı bir asma kilit veya kırık olmayan bir anahtar simgesi gördüğünüzde çalışıyor demektir.  Kredi kartı numaraları yalnızca ödeme işlemleri için kullanılır ve bunun dışında başka bir amaç için kullanılmaz. Gerçek zamanlı ödeme işlemlerinin bir parçası olarak MasterClass, kötü amaçlı kullanımlara karşı yönetim hizmetinin abonesidir. Bu hizmet size ve MasterClass’a, finansal verilerinizin korunması için kredi kartlarının kötü amaçlı kullanımına karşı ek güvenlik sağlar.

11. Bu Bildirimdeki değişiklikler

MasterClass'ın Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi koşullarında güncellemelerin olması durumunda, online ne tür bilgiler topladığımızı, bunları nasıl kullandığımızı ve seçeneklerinizin neler olduğunu her zaman bilebilmeniz için söz konusu değişiklikleri bu belgeye koyup değişiklik tarihini güncelleyeceğiz. Bu nedenle bu sayfayı zaman zaman ziyaret etmenizi önermekteyiz.

bottom of page