top of page

Kurumsal Eğitim.

Kurumsal Eğitim veya daha yakın zamanda İşyeri Öğrenimi olarak da bilinen kurumsal eğitim, çalışanları eğitmek için tasarlanmış bir faaliyetler sistemidir. İşverenlere yardımcı olurken, bilgi ve becerileri edinmelerine ve profesyonel ve kişisel olarak ilerlemelerine yardımcı olduğu için çalışanlar için de faydalıdır.

Kurumsal eğitim, çalışanlara işlerini üst düzeyde gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri sağlamanın en ekonomik yoludur.

Avantajlar.

Çalışanlarınız, yaptığınız işin arkasındaki güç merkezidir, bu nedenle bilgilerini artırmalarına ve profesyonel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak yalnızca işinizi artıracaktır. İşte bunu önemsemeniz için birkaç neden

Artan verimlilik.

Çalışanların ihtiyaçlarını karşılayan iyi tasarlanmış eğitim, iş gücünüzü daha üretken ve verimli hale getirir. Zamanla bu iyileştirmeler şirketinizi daha karlı hale getirecektir.

Artan motivasyon.

Eğitim programları, bireylerin, ekiplerin ve departmanların tek bir organizasyon yapısı olarak birleşmesine yardımcı olur. İş rollerinin şirketlerinin genel misyon ve hedeflerini nasıl desteklediğini bilen çalışanlar, "benim" ile "şirketimin başarısı" arasına bir çizgi çekebilir. 

Azalan zarar.

Anketler, günümüzün genç profesyonellerinin maaş çekinden daha fazlasını istediklerini göstermiştir. Y kuşağı (22-37 yaş arası) özellikle esneklik, mesleki gelişim fırsatları ve bir amaç duygusu sunan işverenlere değer veriyor. Mevcut rollerinden memnun değillerse işlerini değiştirmeleri muhtemeldir.

İş atlama eğilimi işverenler için pahalı olabilir. Yakın tarihli bir araştırma, personel değiştirmenin maliyetinin bir çalışanın yıllık maaşının en az yarısı kadar olduğunu buldu. Zarar önlenebilir, bu nedenle şirketler, işçileri meşgul ve üretken tutmak için mental teşvik olarak ellerinde eğitim / gelişim kozunu tutmalılar.

bottom of page